Jak znaleźć się w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla?

Nabór do Akademii Talentów trwa cały rok. Wszytskie informacje dostępne są pod numerem telefonu: 505080830. Szkolimy młodzież od 1 klasy Szkoły Podstawowej do rocznika maturalnego. Poniżej przedstawiamy Wam możliwości znalezienia się w naszym projekcie:

MINI AKADEMIA TALENTÓW JASTRZĘBSKIEGO WĘGLA

Uczniowie klas I – III: To najmłodsza grupa treningowa w naszym Klubie. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych. Jest to grupa otwarta, na trening może przyjść każdy zainteresowany. Zawodnicy po III klasie Szkoły Podstawowej automatycznie przechodzą do grupy wyżej.

Uczniowie klas IV – V: To grupa popołudniowa. Treningi również odbywają się dwa razy w tygodniu. Zawodnicy biorą udział w rozgrywkach mini siatkówki – Kinder plus Sport. Uczniowie po V klasie mają możliwość kontynuowania przygody w klasie VI mistrzostwa Sportowego. Zajęcia odbywają się w Jastrzębiu-Zdroju, Zorach i Rybniku.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ MINI AKADEMII TALENTÓW JASTRZĘBSKIEGO WĘGLA W SEZONIE 2021/2022

Nazwa SzkołyProwadzący zajęciaDni zajęćGodziny zajęć
Szkoła Podstawowa nr 10 w Jastrzębiu-Zdroju ul. Zielona 2AJakub DejewskiPoniedziałek
Środa
16:30 – 18:00 – Klasy I-III SP
18:00 – 19:30 – Klasy IV-VI SP
Szkoła Podstawowa nr 9 w Jastrzębiu-Zdroju ul. Wielkopolska 21Marcin KukulskiPoniedziałek17:15 – 18:30 – Klasy II-V SP
Szkoła Podstawowa nr 3 w Rybniku ul. Wolna 17Piotr SikoraPoniedziałek
Czwartek
17:45 – 19:15 Klasy IV – VI SP
17:45 – 19:15 Klasy IV – VI SP
Schronisko Młodzieżowe w Cieszynie u. Błogocka 24Marcin PolowczykPoniedziałek
Czwartek
17:00 – 19:00 Klasy II-VI SP
17:00 – 19:00 Klasy II -VI SP
Hala Sportowa MOSiR Żory ul Folwarecka 10Dawid HołdaPoniedziałek16:30 – 18:00 Klasy II-VI SP

AKADEMIA TALENTÓW JASTRZĘBSKIEGO WĘGLA

Klasa VI Szkoły Podstawowej: To pierwszy etap szkolenia w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego „Jastrzębski Węgiel”. Nabór jest prowadzony od marca do czerwca wśród uczniów klas V Szkoły Podstawowej. Grupa bierze udział w rozgrywkach mini piłki siatkowej. Od tej klasy istnieje możliwość zakwaterowania w Bursie Szkolnej. Po wcześniejszym umówieniu istnieje możliwość dołączenia do grupy na zajęcia treningowe w wybrany przez siebie dzień.

Klasy VII – VIII Szkoły Podstawowej: To kontynuacja 3-letniego okresu szkolenia. Istnieje możliwość dołączenia do klasy w każdym momencie roku szkolnego po przejściu testów sprawnościowych. Jednak w miarę upływu czasu jest to coraz trudniejsze, tak że im szybciej tym lepiej. Grupy biorą udział w rozgrywkach kat. młodzik. W tych klasach również istnieje możliwość zakwaterowania w Bursie Szkolnej. Po wcześniejszym umówieniu istnieje możliwość dołączenia do grupy na zajęcia treningowe w wybrany przez siebie dzień.

Klasa I Liceum: To główna selekcja do Akademii Talentów. Przyjęcia do klasy następują zgodnie z listą rankingową. Testy odbywają się od marca do czerwca wśród młodzieży z klasy VIII Szkoły Podstawowej.

Klasy II – IV Liceum: Osoby zainteresowane dołączeniem do klasy powinny prezentować wysoki poziom wyszkolenia technicznego lub odpowiednie warunki fizyczne, Po wcześniejszym umówieniu istnieje możliwość dołączenia do grupy na zajęcia treningowe w wybrany przez siebie dzień. Dla osób zainteresowanych dołączeniem do klasy organizujemy nabór dodatkowy w terminie pomiędzy marcem a czerwcem każdego roku.

KLASY I -III – ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWE DLA WSZYSTKICH

KLASY IV-V – ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWE DLA WSZYSTKICH

KLASA VI – NABÓR DO KLASY W TERMINIE MARZEC – CZERWIEC. MOŻLIWOŚĆ ZAMIESZKANIA W BURSIE MOŻLIWOŚĆ DOŁĄCZENIA W TRAKCIE ROKU SZKOLNEGO

KLASA VII – VIII – MOŻLIWOŚĆ ZAMIESZKANIA W BURSIE MOŻLIWOŚĆ DOŁĄCZENIA W TRAKCIE ROKU SZKOLNEGO. MOŻLIWOŚĆ WZIĘCIA UDZIAŁU W TRENINGU

KLASA I LICEUM – NABÓR DO KLASY W TERMINIE MARZEC – CZERWIEC. MOŻLIWOŚĆ ZAMIESZKANIA W BURSIE. MOŻLIWOŚĆ WZIĘCIA UDZIAŁU W TRENINGU

KLASY II – IV LICEUM – MOŻLIWOŚĆ ZAMIESZKANIA W BURSIE MOŻLIWOŚĆ DOŁĄCZENIA W TRAKCIE ROKU SZKOLNEGO. MOŻLIWOŚĆ WZIĘCIA UDZIAŁU W TRENINGU